Türkiye Cumhuriyeti

Strazburg Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Sayın Başkonsolosumuzun Yeni Yıl Mesajı , 30.12.2009

Fransa’daki Türk toplumunun saygıdeğer mensupları,  

Acısı ve tatlısıyla bir yılı  geride bırakırken, yeni bir yılı  karşılamanın heyecan ve coşkusunu yaşıyoruz. Her yılbaşı, kişinin yaşamında, ülkesinde ve dünyada, daha iyi koşullara ulaşılması hususundaki ümitlerinin yeniden yeşerdiği bir dönemdir. Bu yıl ümitlerinizin büyük bir kısmının gerçekleşmesini içten dilerim.

Strazburg’daki görevime başlamamın üzerinden geçen bir buçuk aylık kısa zaman süresi içinde, Fransa’da ve özellikle görev bölgemizde hatırı sayılır bir yoğunluğa ulaşarak önemli yer edinmiş  ve  ağırbaşlılığıyla ciddi bir saygınlık kazanmış olduğunu  gözlemlediğim değerli Türk toplumunun,  yeni yılda,  kendisini yakından ilgilendiren konularda güçlü bir  birlik, beraberlik ve dayanışma duygusuyla, ortak şekilde hareket etme kararlılığını göstererek bu konumunu pekiştirmesi ve daha da kuvvetlendirmesi gerektiğine inanıyorum.

Şahsım ve mesai arkadaşlarım adına, 2010 yılının herkese sağlık, mutluluk, esenlik  ve başarı  getirmesini diliyor, hepinize sevgi ve saygılarımla, en iyi dileklerimi sunuyorum.  

Zeynep Sibel Algan

T.C. Strazburg Başkonsolosu