Türkiye Cumhuriyeti

Strazburg Başkonsolosluğu

Dışişleri Bakanlığı Açıklamaları

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun Brezilya'yı Ziyareti , 14.04.2010

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Brezilya Dışişleri Bakanı Celso Amorim’in davetine icabetle 16–17 Nisan 2010 tarihlerinde Brezilya’ya bir ziyarette bulunacaktır.

Sayın Bakan ziyaret çerçevesinde 16 Nisan günü Brezilya Cumhurbaşkanı Luiz Inacio Lula Da Silva tarafından kabul edilecektir.

17 Nisan 2010 tarihinde iki ülke Dışişleri Bakanları, 2006 yılında kurulmuş olan Yüksek Düzeyli İşbirliği Komisyonu’nun ikinci toplantısı için biraraya geleceklerdir.

Görüşmelerde, Türkiye ile Brezilya arasında son dönemde hızla gelişmekte ve çeşitlenmekte olan ikili ilişkilerin ve işbirliğimizin yanı sıra, iki ülkenin BMGK ve G-20’deki üyelikleri çerçevesinde gündemde olan uluslararası ve bölgesel gelişmelere ilişkin görüş alışverişinde bulunulması öngörülmektedir.

Bakan Davutoğlu bu vesileyle, 16 Nisan 2010 tarihinde başkent Brasilia’da, bölge ile ilişkilerimizin ve işbirliğimizin daha da geliştirilmesi konularını ele almak maksadıyla Latin Amerika’da görev yapan Büyükelçilerimizle de bir eşgüdüm toplantısı yapacaktır.