Türkiye Cumhuriyeti

Strazburg Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

12 Haziran Genel Seçimlerinde Gümrük Kapılarında Oy Verme , 04.04.2011

Bilindiği üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Seçimleri'nin 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılmasına karar  verilmiştir.  

Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip ve yalnızca bu pasaport ile oy kullanacak Yurtdışı Seçmen Kütüğüne kayıtlı vatandaşlarımız (Yurtdışı seçmen kütüğüne kayıtlı olup olunmadığı  www.ysk.gov.tr internet sitesinde ''Yurtdışı Seçmen Sorgulama" kısmına girilerek öğrenilebilir), daha önceki seçimlerde olduğu gibi  gümrük kapılarında oy kullanabileceklerdir.

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığınca, oy kullanılabilecek gümrük kapıları Gürbulak Karayolu, Sarp Karayolu, Kapıkule Karayolu, İpsala Karayolu, Hamzabeyli Karayolu, Cilvegözü Karayolu, Dereköy Karayolu, Habur Karayolu, Şakirpaşa Hava Limanı, Esenboğa Hava Limanı, Antalya Hava Limanı, Eskişehir Hava Limanı, Gaziantep Hava Limanı, Hatay Hava Limanı, Atatürk Hava Limanı, Sabiha Gökçen Hava Limanı, Adnan Menderes Hava Limanı, Erkilet Hava Limanı, Dalaman Hava Limanı, Bodrum-Milas-Güllük Hava Limanı, Samsun Hava Limanı, Trabzon Hava Limanı, Kuşadası Deniz Limanı, Çeşme Deniz Limanı ve Taşucu Deniz Limanı olarak belirlenmiştir.

Yukarıda belirtilen gümrük kapılarında oy verme işlemleri 10 Mayıs 2011 Salı günü Yüksek Seçim Kurulunun o çevre için belirleyeceği saatte başlayacak ve 12 Haziran 2011 Pazar günü Yüksek Seçim Kurulunun yine o çevre için tespit edeceği saate kadar devam edecektir. Bu kapılarda tatil günleri dahil 24 saat süre ile (Taşucu Deniz Limanı'nda 10:00-02:00 saatleri arasında) oy kullanılabilecektir.

Bilgilerinize saygıyla sunulur.